Turizm - Sağlık Hukuk Sempozyumu Yapıldı

Haberler
Bu haberi Facebook'ta paylaşın
Bu haberi Twitter'da paylaşın
Haber Tarihi : 04/04/2015

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi ile Ankara Üniversitesi ve Adli Bilimciler Derneği tarafından Turizm Sağlık ve Hukuk Sempozyumu gerçekleştirildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde gerçekleşirlen sempozyuma akademisyenler, tuizmciler, öğrencier ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zeynep Aslan yaptı. Arslan, turizmin ana ögesinin insan olduğunun altını çizerek "bu sempozyum turizmin bölgemizde daha kaliteli hale ulaşması amacıyla düzenlenmiştir. Böylesine önemli bir organizasyonun üniversitemizde gerçekleşmesi ayrıca önem arzetmektedir." dedi. Kapadokya Bölgesi'nde sağlık ve termal turizmin de önemine değinen Arslan, alternatifler oluşturarak bölgedeki turizm kapasitesi ve alitesinin artırılabileceğini kaydetti.

Programda truizm sektörünün öncü isimleriden genç işadamı (Ak Parti Nevşehir Milletvekili Adayı Adayı) Avukat Mahmut Sami Uluer de konuşma yaptı. Sri Lanka Fahri Başkonsolosu ve Uluslararası Bağımsız Gözlemci görevleriyle bölge turizminin ivme kazanması için önemli çalışmalar imza atan ve bugüne değin birçok ödül, madalya ve plaket alan Uluer, her yıl ortalama 2 milyon turistin ziyaret ettiği Kapadokya Bölgesi'ni Dünya markası haline getirmek için atılması gereken başlıca adımları sıraladı. Termal turizmin de Kapadokya'nın alternatifleri arasında yeraldığını kaydeden Avukat Mahmut Sami Uluer katılımcılarla turizm sektöründe edindiği tecrübelerini paylaştı. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi ile Ankara Üniversitesi ve Adli Bilimciler Derneği tarafından gerçekleştirilen Turizm Sağlık ve Hukuk Sempozyumu'nda Ak Parti Nevşehir Milletvekili Adayı Adayı Avukat Mahmut Sami Uluer'e teşekkür belgesini Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zeynep Arslan tarafından takdim edildi.